Powermat PM-IMG-230T MMA/IMG/TIG

Kombinovaná svářečka za velice dobrou pořizovací cenu, která se opravdu dobře prodává v eshopech i kamených prodejnách hlavně kvůli velmi široké využitelnosti. Jediná svářečka tak umožňuje nejenom práci metodou svařovacího drátu tavitelného v ochranné atmosféře ( označované jako MIG / MAG ), ale i FCAW ( drát trubičkový ) a také elektrodou (MMA) a při dokoupení hořáku i metodou Lift TIG.

Pokud tedy potřebujete v domácí dílně a nebo menší firmě univerzální svářečku za opravdu dobrou cenu, jenom těžko seženete v eshopech nebo kamených prodejnách lepší přístroj, v dané cenové relaci už vůbec ne.

Díky hmotnosti jenom 12,5 kilogramu není problém s převážením a přenášením a tak ji využijete i při montážích třeba na stavbách. A protože ke svému provozu potřebuje napájení 230 Voltů tak se vůbec nemusíte strachovat kam ji na místě připojíte. Má velmi praktické integrované držadlo pro manipulaci a potěší také snadným ovládáním. Při práci tak dobře vidíte na nastavení všech parametrů.

V ceně je samozřejmě i český návod k použití, pokud si tedy chcete počíst.

parametry Powermat PM-IMG-230T MMA/IMG/TIG

metoda svařování MIG/MAG, FCAW, MMA, Lift TIG
napájení 230 V / 50 Hz
třída izolace F
stupeň ochrany IP21S
rozměry svářečky 51 x 22 x 38 cm
hmotnost svářečky 12,5 kg
spotřeba energie MIG / MAG 6,1 kVA
TIG / MMA spotřeba 5,8 kVA
MIG / MAG rozsah svařovacího proudu 40 – 230A
TIG / MMA rozsah svařovacího proudu 20 – 180A
podporované průměry drátu 0,6 / 0,8 / 1,0 mm
průměr elektrod 2,5 mm – 4 mm

Powermat PM-IMG-230T MMA/IMG/TIG

Přístroj spoléhá při svém provozu na elektroniku s tranzistory IGBT. Ty zaručují stabilní svařovací proud a tím pádem i perfektní sváry. Důležité parametry a jejich aktuální nastavení můžete během provozu sledovat na dvou displejích, které jsou opravdu dobře čitelné a přehledné. Jsou samozřejmě uzpůsobené na provoz v dílenském prostředí, takže vydrží špínu i prach, kterého je při této práci vždy dostatek.

Svářečka má ochranu proti přehřátí. Její tepelný spínač ji spolehlivě vypne, pokud překročíte pracovní cyklus vzhledem k proudu.

recenze Powermat PM-IMG-230T MMA/IMG/TIG:

Michal C. – Janov nad Nisou:

+ domů do dílny je to skvělá a všestranná svářečka. Návod jsem ani nečetl, nebylo to potřeba.

– trochu mi vadí popisky na stroji v polštině, ale za tu cenu co by člověk chtěl

Richard D. – Třebechovice pod Orebem.

+ u mě v dílně se hodí pro každou příležitost. Používám asi rok skoro každý týden a zatím úplně bez problémů. Skvělá svářečka

– kabely by mohly být delší, ale výrazně mi to práci nekomplikuje.

Jindra C – Hořice v podkrkonoší.

+ velmi dobře přenosná svářečka. Ve své cenové hladině asi nemá podobně vybavenou konkurenci.

– podrobný návod v polštině, český překlad je pouze základní.

Michal N. – Jindřichův Hradec:

+ na to že se jedná o polského výrobce tak velmi solidní přístroj. Líbí se mi hlavně všestrannost, i když pro svou potřebu používám prakticky pouze FCAW. Za tuhle cenu bych si svářečku koupil klidně znova. Sváry jsou pěkné.

Vráťa Z. – Karlovy Vary:

+ dobrá pořizovací cena a kompaktní rozměry. Jednoduché nastavení a přehledné displeje. Mám ji krátce ale už teď vím, že jsem nákupem neprohloupil.

– kratší kabeláž, ale to se dá s trochou vůle řešit

Bohuslav D. – Velký Osek:

+ na moje domácí vaření stačí až až. Na ovládání jsem přišel i bez návodu. Líbí se mi že je na 230 V, což je všude kde ji potřebuju používat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *